For screen reader problems with this website, please call910-455-95959 1 0 4 5 5 9 5 9 5Standard carrier rates apply to texts.
Product Dimensions 38"h x 122"w x 44"d
Delivers inviting, comfortable seating perfect for everyday lounging and gatherings. Plush cushions and a coordinating ottoman create cozy spots to stretch out, unwind, or enjoy conversation with family and friends. Its thoughtful layout enhances comfort and shared moments.Read More
Coil spring seating
Correlating pillow package
Cuddler cushion for ultimate comfort
Modern track arm design
Oversized "GIANT-CHOFA" for 5!
Steel tech framing
Top grain leather/match
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Depth (in.) | 44 |
| Width (in.) | 122 |
| Height (in.) | 38 |
| Material | Leather |
| Collection Code | 5045 |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Seat Depth (in.) | 26 |
| Seat Height (in.) | 21 |
| Sectional Type | Stationary |
| Arm Height (in.) | 24 |
| Design Style | Modern |
| Collection | Minori |
| Back Style | Cushion |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Upholstery Material | Leather |
| Number Of Sectional Pieces | 3 |
| Pillow Back Type | Semi-Attached |
| Includes Chaise | Yes |
| Sectional Shape | Left Arm Facing Sectional |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
Dimensions | |
| Right-Side Facing Sofa | 77" W x 38" H x 44" D |
| Left-Side Facing Chaise | 45" W x 38" H x 67" D |
| Cocktail Ottoman | 46" W x 19" H x 46" D |