For screen reader problems with this website, please call910-455-95959 1 0 4 5 5 9 5 9 5Standard carrier rates apply to texts.
Product Dimensions 39"h x 131"w x 72"d
Offers generous, comfortable seating for lounging or hosting. Its modular pieces allow flexible configuration while supportive cushions and included accent pillows enhance everyday relaxation. Built for durability and ease of use, it’s a cozy centerpiece that invites conversation and comfort in living areas.Read More
Coil spring seating
Cuddler cushion for ultimate comfort
Fully modular design
Multi-textural accent pillows
Soft luxurious polyester fabric
Steel tech framing
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | White |
| Depth (in.) | 72 |
| Width (in.) | 131 |
| Height (in.) | 39 |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Seat Depth (in.) | 30 |
| Seat Height (in.) | 20 |
| Sectional Type | Stationary |
| Arm Height (in.) | 28 |
| Collection | Ritzy |
| Back Style | Cushion |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Upholstery Material | Polyester-Synthetic |
| Number Of Sectional Pieces | 3 |
| Pillow Back Type | Loose |
| Includes Chaise | Yes |
| Sectional Shape | Right Arm Facing Sectional |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
Dimensions | |
| Left-Side Facing Chair | 46" W x 39" H x 46" D |
| Armless Chair | 39" W x 39" H x 46" D |
| Right-Side Facing Chaise | 46" W x 39" H x 72" D |