For screen reader problems with this website, please call910-455-95959 1 0 4 5 5 9 5 9 5Standard carrier rates apply to texts.
Product Dimensions 41"h x 154"w x 44"d
Delivers a spacious, inviting seating area perfect for everyday comfort and socializing. Cushioned seats and a coordinating ottoman create relaxing spots to stretch out, rest your feet, or gather with others. Comfortable and adaptable, it enhances your living space with cozy functionality.Read More
Coil spring seating
Cuddler cushion for ultimate comfort
Fashionable pillow pack featuring gold/silver combo
Soft multi-colored warp chenille fabric
Steel tech framing
T-front track arm contemporary design
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Gray |
| Depth (in.) | 44 |
| Width (in.) | 154 |
| Height (in.) | 41 |
| Material | Fabric |
| Collection Code | 2240 |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Seat Depth (in.) | 27 |
| Seat Height (in.) | 21 |
| Sectional Type | Stationary |
| Arm Height (in.) | 26 |
| Collection | Tori |
| Back Style | Cushion |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Upholstery Material | Polyester-Synthetic |
| Number Of Sectional Pieces | 4 |
| Pillow Back Type | Loose |
| Includes Chaise | Yes |
| Sectional Shape | Right Arm Facing Sectional |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
| Includes Ottoman | Yes |
Dimensions | |
| Left-Side Facing Section | 104" W x 41" H x 44" D |
| Cocktail Ottoman | 46" W x 18" H x 46" D |
| Right-Side Facing Chaise | 40" W x 41" H x 68" D |
| Armless Sofa | 70" W x 41" H x 44" D |