For screen reader problems with this website, please call910-455-95959 1 0 4 5 5 9 5 9 5Standard carrier rates apply to texts.
Product Dimensions 38"h x 120"w x 44"d
Offers inviting, comfortable seating perfect for everyday lounging and relaxed gatherings. Cushioned seats create cozy spots to stretch out, unwind, or enjoy conversation with family and friends. Its L‑shape layout enhances the flow of your living area and encourages shared comfort.Read More
Chunky polyester fabric
Coil spring seating
Correlating pillow package
Cuddler cushion for ultimate comfort
Steel tech framing
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Depth (in.) | 44 |
| Width (in.) | 120 |
| Height (in.) | 38 |
| Material | Fabric |
| Collection Code | 3145 |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Seat Depth (in.) | 26 |
| Seat Height (in.) | 21 |
| Sectional Type | Stationary |
| Arm Height (in.) | 24 |
| Collection | Turner |
| Back Style | Cushion |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Upholstery Material | Polyester-Synthetic |
| Number Of Sectional Pieces | 3 |
| Pillow Back Type | Semi-Attached |
| Sectional Shape | L-Shape Sectional |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
Dimensions | |
| Left-Side Facing Sofa | 76" W x 38" H x 44" D |
| Corner | 44" W x 38" H x 44" D |
| Right-Side Facing Sofa | 76" W x 38" H x 44" D |